Aktualności

40 mln złotych dla klientów PKD w ramach 1.3.2 POPW!

W ramach konkursu nr 5/2019 1.3.2 POPW na produkty sieciowe klienci PKD pozyskali blisko 40 milionów złotych!

1.MAZURSKI RAJ Sp. z o.o.- 34,3 mln złotych na projekt "Mazurskie Legendy";

2.BUSINESS INVESTMENT & COUNSELING Sp. z o.o.- 5,1 mln złotych na projekt "Półwysep Marzeń".

Sukces naszych klientów (ponad 50% alokacji) jednoznacznie potwierdza pozycję PKD jako krajowego lidera doradztwa w ramach projektów sieciowych POPW realizowanych przez PARP.

Beneficjentom/konsorcjantom gratulujemy i dziękujemy za zaufanie. Pozostałym niezmiennie polecamy swoje usługi.

Media o sukcesie naszego klienta- konsorcjum z udziałem Roberta Lewandowskiego- 40 mln złotych dofiansowania z PARP!

Konsorcjum "Wodny Świat", którego udziałowcem jest najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski, podpisało umowę o dofinansowanie projektu w PARP. 

Jesteśmy dumni, iż nasze kompetencje pozwoliły pozyskać 40 mln złotych!

Po wspólnym sukcesie (CBR) z Legią Warszawa, tym razem mieliśmy możliwość wesprzeć reprezentanta Polski i jego partnerów biznesowych. Chyba lubimy się z piłką nożną:), ale z przyjemnością pomożemy mistrzom wszystkich dyscyplin sportowych, będąc pełnymi uznania dla ich ciężkiej pracy, poświęceń i radości, jaką dają nam- kibicom.

Więcej o projekcie: https://sport.onet.pl/ofsajd/projekt-w-ktory-inwestuje-lewandowski-dostanie-duze-dofinansowanie/fw5qrt1

Ajram z Pasłeka otrzyma 7 mln złotych dofinansowania w ramach 3.2.1 POIR!

Ajram z Pasłeka otrzyma 7 mln złotych dofinansowania w ramach 3.2.1 POIR!

"Opracowanie i wdrożenie nowego łącznika wzmacniającego złącze konstrukcyjne celem produkcji przez Spółkę Ajram mebli o znacząco poprawionych cechach i parametrach użytkowych" to tytuł projektu, który w wyniku konkursu 3.2.1 POIR organizowanego przez PARP otrzyma 7 mln złotych wsparcia.

To już kolejny wspólny sukces PKD i Ajram- jednego z liderów branży meblarskiej w Polsce, który ugruntowuje naszą pozycję doradcy w tym sektorze.

Jest to również dowód, że "nawet w krześle" można generować rzeczywiste innowacje na poziomie światowym (pod warunkiem dysponowania kreatywnym zapleczem B+R oraz profesjonalnym doradcą).

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy!!!

 

Hydropress z Elbląga otrzymuje 6,4 mln złotych dotacji na CBR w ramach 2.1 POIR!

Hydropress z Elbląga otrzymuje 6,4 mln złotych dotacji na CBR w ramach 2.1 POIR!

Z radością informujemy, że kolejny klient PKD z Elbląga osiągnął sukces w zakresie dofinansowania infrastruktury badawczo- rozwojowej. W tym przypadku, w obszarze materiałów i technologii branży hydrauliki siłowej, otrzymując 6,4 mln złotych dotacji w ramach 2.1 POIR.

To kolejny przykład, że profesjonalizm PKD, osobiste zaangażowanie i wizja właściciela i pracowników Hydropress Wojciech Górzny, przynosi wymierne efekty.

Wierząc w długofalową współpracę w zakresie rozwoju podmiotu, jeszcze raz gratulujemy, a pozostałym polecamy nasze usługi.

 

 

 

Enspirion (z Grupy ENERGA) beneficjentem 1.1.1 POIR. 3,7 mln złotych dofinansowania do B+R!

Enspirion (z Grupy ENERGA) beneficjentem 1.1.1 POIR. 3,7 mln złotych dofinansowania do B+R!

Klient PKD, Spółka Enspirion, należąca do Grupy ENERGA- jednej z czterech największych krajowych spółek energetycznych, która jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej
w Polsce, otrzymała w kwietniowym (2018) konkursie 1.1.1 POIR dla dużych przedsiębiorców realizowanym przez NCBiR, dofinansowanie w wysokości 3,7 mln złotych do projektu B+R pn. „Opracowanie zintegrowanego systemu monitorowania i zarządzania zasobami energetycznymi i ich przepływem w celu zwiększenia efektywności ich wykorzystania”. Rozwiązanie ma na celu stworzenie systemu skierowanego do klienta biznesowego z sektora MSP. System ten ma być oparty na oprogramowaniu bazującym na algorytmach BigData i sztucznej inteligencji.

Ten sukces jest kolejnym dowodem kompetencji PKD w zakresie obsługi dużych grup kapitałowych, w tym z udziałem skarbu państwa. Dziękujemy za okazane zaufanie i cieszymy się na kolejne innowacyjne projekty w energetyce.

 

Lamintex Sp. z o.o. otrzymuje 14 mln złotych dofiansowania w ramach 3.2.1 POIR!

Lamintex Sp. z o.o. otrzymuje 14 mln złotych dofiansowania w ramach 3.2.1 POIR!

Klient PKD- Lamintex Sp. z o.o. jeden z liderów produkcji blatów kuchennych i parapetów w Polsce otrzymał od PARP dofinansowanie w wysokości 14 mln złotych do projektu pn. „Wdrożenie wyników prac badawczych w postaci strukturalnego absorbera wilgoci połączeń meblowych w firmie Lamintex celem poprawy innowacyjności i konkurencyjności oferty produktowej.”

Ponad rok ścisłej współpracy Lamintexu z PKD w zakresie przygotowania i koordynacji projektu, w tym kooperacji z Politechniką Warszawską zaowocował największym sukcesem etapu IV konkursu nr 4, 3.2.1 POIR 2017.

Dzięki koncepcji kadry kierowniczej Spółki oraz umiejętnościom PKD, po raz 1. w Polsce, druk 3D zostanie wykorzystany w branży meblarskiej na skalę przemysłową. Równocześnie rozwiązany zostanie problem „pęcznienia” blatów kuchennych.

Marcato ponownie beneficjentem 1.1.1 POIR (projekty B+R). 8 mln złotych dofinansowania!

Marcato ponownie beneficjentem 1.1.1 POIR (projekty B+R). 8 mln złotych dofinansowania!

Spółka Marcato, jeden z liderów branży opakowaniowej w Polsce, członek Grupy Kapitałowej KGL, notowanej na warszawskiej GPW, został beneficjentem konkursu 1.1.1 POIR (projekty B+R) Projekt pn. "Opakowania dla sektora przemysłu mleczarskiego na bazie recyklatów poliestrów" otrzyma dofinansowanie z NCBiR w wysokości 8 milionów złotych.

Jest to już drugi projekt badawczy finansowany przez NCBiR powstały we współpracy z PKD.

Właścicielom Spółki dziękujemy za okazane zaufanie i życzymy jeszcze wielu wspólnych :) sukcesów.

Kolejne konsorcjum, w tym przedsiębiorstwo, którego udziałowcem jest Pan Robert Lewandowski – klient PKD – uzyskało dofinansowanie!

Kolejne konsorcjum, w tym przedsiębiorstwo, którego udziałowcem jest Pan Robert Lewandowski – klient PKD – uzyskało dofinansowanie!

Do grona klientów Polskiej Kompanii Doradczej, którzy pozyskali dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polski Wschodniej dołączyło konsorcjum 4 podmiotów, w tym przedsiębiorstwo, którego udziałowcem jest Pan Robert Lewandowski. Cieszymy się, że takie osoby i podmioty zaufały naszej firmie.

Dofinansowanie przyznane konsorcjum, którego liderem jest Krzysztof Lickiewicz, to ponad 27 milionów złotych. Zostanie ono przeznaczone na inwestycję rekreacyjno-turystyczną w Giżycku i jego okolicach, której wartość jest szacowana na 48,5 mln zł.

Życzymy wszystkim członkom konsorcjum kolejnych sukcesów, szczególnie w Rosji na przełomie czerwca i lipca, za co będziemy trzymać kciuki.

Więcej o inwestycji możecie Państwo przeczytać tutaj: https://olsztyn.onet.pl/w-gizycku-bedzie-wielka-inwestycja-firmy-z-udzialem-lewandowskiego/1302tyt

Klienci PKD (2 konsorcja z regionu Warmii i Mazur) ponownie z sukcesami w Polsce Wschodniej. Dwa projekty wybrane do dofinansowania z zaledwie sześciu beneficjentów 3. Konkursu (VI etap) 1.3.2 POPW!

Klienci PKD (2 konsorcja z regionu Warmii i Mazur) ponownie z sukcesami w Polsce Wschodniej. Dwa projekty wybrane do dofinansowania z zaledwie sześciu beneficjentów 3. Konkursu (VI etap) 1.3.2 POPW!

W ramach trzeciego konkursu 1.3.2. POPW (VI etap) Tworzenie sieciowych produktów przez MSP, PARP postanowiła wesprzeć jedynie 6 projektów w Polsce Wschodniej. Jednym
z dwóch projektów z Warmii i Mazur, który otrzyma wsparcie jest projekt pt. Przez naukę
i zabawę do pełnej sprawności - Rodzinne Centrum Integracyjne Lubawa
złożony przez konsorcjum 3 podmiotów, którego liderem jest Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur.

Tak wymagająca selekcja projektów, zakończona ponad 15 mln wsparciem naszych klientów jest dla nas powodem do dumy i dowodem najwyższej jakości oferowanych usług.